0
İnternet düzenlemesinde kritik değişiklikUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayında bulunan ve muhalefetin çeşitli konularda eleştirdiği yeni internet yasa teklifi ile ilgili, 'BDP, MHP ve CHP Grup Başkanvekilleri ile görüştüm, düşüncelerimizi aktardım, ileri bir düzenleme ve genel hatları ile olumlu bir kanaat edindim' dedi.
TBMM'de BDP, MHP ve CHP Grup Başkanvekillerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayında bulunan internet yasası ile ilgili yapılacak yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirmek için ziyaret eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamada olumlu kanaat edindiğini söyledi.

'GENEL HATLARI İLE OLUMLU BİR KANAAT EDİNDİM'

'Mevcut şuanda Sayın Cumhurbaşkanımızda onay için bulunan tasarıda Sayın Cumhurbaşkanımız bir iki hususta bir değerlendirme yapılabileceğini ifade etmişti. Bu konuyla ilgili olarak BDP, MHP ve CHP Grup Başkanvekilleri ile görüştüm, düşüncelerimizi aktardım, ileri bir düzenleme ve genel hatları ile olumlu bir kanaat edindim' diye Bakan Elvan, Genel Kurul'da görüşülmekte olan AFAD ile ilgili Torba Yasa Teklifinin içine madde ihdası ile eklenecek yeni maddelerin içeriği hakkında açıklamalarda bulundu.

'TİB BAŞKANLIĞI ENGELLEME YAPAR YAPMAZ 24 SAAT İÇİNDE MAHKEMEYE BAŞVURACAK'

Bakan Elvan, 'Genel Kurala yarın bir önerge ile bunları getireceğiz, AFAD ile ilgili düzenlemelerinde bulunduğu Torba Yasa Teklifine. Her konuda bizim tam bir fikir bütünlüğü içinde olmamız söz konusu olmaz. Onların düşüncelerini aldım, kendi düşüncelerimizi aktardım. TİB Başkanı'nın alınan engelleme kararını mahkemeye götürmediği yönünde bir eleştiri söz konusuydu, önerilerimizden bir tanesi o oldu. TİB Başkanlığı engelleme yapar yapmaz 24 saat içinde mahkemeye başvuracak. Trafik bilgilerine yönelik bir husus söz konusuydu. Trafik bilgileri özellikle mahkeme kararı olmaksızın TİB Başkanlığı'na verilebileceği eleştirisi söz konusuydu. TİB Başkanlığı mahkeme kararı olmadan trafik bilgilerine erişemeyecek. Trafik bilgilerine de kısıtlama getiriyoruz' diye konuştu.
Kaynak SABAH

Yorum Gönder

 
Top